[Elime geçen bir ilan. ODTÜ dışından da katılınabiliyor, kapıda sorun çıkmaması için isminizi mail atmayı unutmayın sadece. Meraklı olanlara duyurulur. ]


ODTÜ Bilgisayar Topluluğu olarak 20 Nisan 2008 günü "Bilişim Teknolojilerinde Gelecek" başlıklı bir etkinlik düzenliyoruz. Etkinlik süresince konusunda uzman konuşmacılar, katılımcıları kendi alanlarıyla ilgili bilgilendirmeye çalışacak.

İlk oturumda ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlilerinden Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Atalay, Rektör Danışmanı ve Görüntü İşleme Laboratuvarı sorumlusu Prof. Dr. Fatoş Tünay Yalman-Vural, Kovan Araştırma Laboratuvarı sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Erol Şahin ve Türkiye'ye İnternet'in getirilmesinde büyük emeği geçen eski BİDB başkanı Dr. Atilla Özgit, bilgisayar dünyasındaki akademik kariyer imkanları ve araştırma alanlarını anlatacak.

İkinci oturumda Kaan Özden, Asus'un bilişim sektöründeki stratejilerini bizlerle paylaşacak.

Üçüncü oturumda, Londra'dan etkinliğimize gelecek Yahoo! geliştiricisi James Broad, gitgide popülerleşen Web servisleri ve API'lerin son zamanlardaki gelişiminden bahsedip, Yahoo'nun bu konudaki servislerini bizlere tanıtacak.

Girişimcilik konulu panelimizde de yine konusunda tecrübeli katılımcılar yer alacak. Portakal Teknoloji kurucu ortaklarından olan Bora Güngören, tecrübelerini ve Avrupa Birliği Projeleri hakkındaki bilgilerini bizimle paylaşacak. Eofer şirketinin kurucusu olup aynı zamanda Silikon Vadisi'nde projeler yürüten Eren Bali ile 2006 yılındaki Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasında birinci olup RotaSoft şirketini kuran Gürkan Caner Birer ve Munir Ercan da bu oturumda bizlere deneyimlerini aktaracaklar.

Ayrıca, etkinliğimizin sonunda XI. Geleneksel Programlama Yarışması'nın ödül töreni ve kokteyli gerçekleştirilecektir.

Siz de bu etkinlikte yerinizi almak istiyorsanız, programınızı şimdiden ayarlayın.

ETKİNLİK PROGRAMI

- 12.00 - 13.30 : Bilgisayar Dünyasında Akademik Açılımlar
- Prof. Dr. Volkan Atalay (Biyoinformatik)
- Prof. Dr. Fatoş Tünay Yalman-Vural (Görüntü İşleme)
- Yrd. Doç. Dr. Erol Şahin (Robotik)
- Dr. Atilla Özgit (İnternet Teknolojileri)

- 13.45 - 14.15 : ASUS'un IT Stratejileri
- Kaan Özden (Asus Kanal Yöneticisi)

- 14.30 - 15.30 : Web Services, API's and Yahoo!
- James Broad (Developer at Yahoo! London)

- 15.45 - 17.00 : Bilişim Sektöründe Girişimcilik
- Bora Güngören (Portakal Teknoloji)
- Eren Bali (Eofer)
- Gürkan Caner Birer (RotaSoft)
- Munir Ercan (RotaSoft)

- 17.15 - 18.00 : Programlama Yarışması Ödül Töreni

- 18.00 - 18.30 : Kokteyl

NOT: ODTÜ dışından etkinliğe katılacak misafirlerimizin kampüs girişlerinde sorun yaşamamaları için 17 Nisan akşamına kadar hot-line@cclub.metu.edu.tr adresine katılacaklarını belirten bir e-posta atmaları gerekmektedir.